Grafitet kundër shqiptarëve në Zrenjanin, reagon komisionerja serbe - Bota Sot
Grafitet kundër shqiptarëve në Zrenjanin, reagon komisionerja serbe

Lajme

Grafitet kundër shqiptarëve në Zrenjanin, reagon komisionerja serbe

Më: 11 mars 2019 Në ora: 16:46
Foto

Ajo kujton se “veprime të tilla nuk janë në përputhje me ligjet dhe standardet tona të sjelljes, prandaj fenomene të tilla duhet të ndeshen me një dënim publik”
 

Image

Jankoviq pret që autoritetet, para së gjithash, në nivel lokal të heqin grafitet dhe të marrin të gjitha masat brenda juridiksionit të tyre me qëllim që të parandalojnë çdo intolerancë ndaj pakicave kombëtare, fetare dhe të tjera dhe thekson se raste të tilla janë të dëmshme për zhvillimin e një shoqërie demokratike.

Lidhja e Social – demokratëve të Vojvodinës dënoi shfaqjen e urrejtjes përmes grafitëve drejtuar kundër shqiptarëve në një ndërtesë banimi në Zrenjanin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...