Vuçiq: Shqiptarët e Kosovës po jetojnë në kohë të shkuar - Bota Sot
Vuçiq: Shqiptarët e Kosovës po jetojnë në kohë të shkuar

Lajme

Vuçiq: Shqiptarët e Kosovës po jetojnë në kohë të shkuar

Më: 29 mars 2019 Në ora: 16:09
Aleksandar Vuçiq

“Kur ta kuptojnë se duhet hequr taksën, ne jemi të gatshëm për dialog”, ka shtuar ai.

Ka theksuar se shqiptarët e Kosovës jetojnë në kohën dhe ka përkujtuar me këtë rast atë që e ai e ka quajtur luftë doganore ndërmjet Serbisë e Austrohungarisë në vitin 1906.

“E sot është viti 2019, 1143 vjet më pas. Nuk është kohë e njëjtë. Ata jetojnë në kohë të kahershme të shkuar e duhet ta kuptojnë se ekziston qarkullimi i lirë i mallrave, shërbimeve, kapitalit e njerëzve”, ka thënë ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...