200 mijë qytetarë kanë kërkuar azil për kaq vite - Bota Sot
200 mijë qytetarë kanë kërkuar azil për kaq vite

Lajme

200 mijë qytetarë kanë kërkuar azil për kaq vite

Më: 3 prill 2019 Në ora: 22:34
Pamje nga largimi i qytetarëve nga Kosova

Analisti Armend Muja ka përmendur shifrën e qytetarëve që kanë kërkuar azil në dhjetë vjetët e fundit. Ai ka treguar se 200 mijë qytetarë kanë kërkuar azil mes viteve 2008 dhe 2018.

Sipas Mujës, 32 për qind e popullsisë dëshiron ta lëshojë Kosovën

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...