Bërnabiq reagon pas nënshkrimit të marrëveshjes për roaming, përmend taksën - Bota Sot
Bërnabiq reagon pas nënshkrimit të marrëveshjes për roaming, përmend taksën

Lajme

Bërnabiq reagon pas nënshkrimit të marrëveshjes për roaming, përmend taksën

Më: 4 prill 2019 Në ora: 12:04
Ana Bërnabiq

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka komentuar nënshkrimin e marrëveshjes për uljen e çmimit të roamingut mes vendeve të Ballkanit Perëndimor, në mesin e të cilave bënë pjesë edhe Kosova.

Bërnabiq ka deklaruar se është vështirë e pranushme që Kosova ka nënshkruar një marrëveshje të tillë.

”Vërtetë e vështirë pranimi i nënshkrimit të marrëveshjes së roamingut, në kohën kur s’po respektohet marrëveshja e CEFTA-s, dhe Kosova ka vendosur taksën 100% ndaj mallrave serbe”, është shprehur ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...