Ku dallojnë shqiptarët nga serbët? Tregon Nenad Rashiq - Bota Sot
Ku dallojnë shqiptarët nga serbët? Tregon Nenad Rashiq

Lajme

Ku dallojnë shqiptarët nga serbët? Tregon Nenad Rashiq

Më: 10 prill 2019 Në ora: 21:18
Nenad Rashiq

Ish-ministri i Punës dhe i Mirëqenies Sociale i Kosovës, aktualisht kryetar i Partisë Demokratike Progresive, Nenad Rashiq, ka bërë një krahasim mes shqiptarëve dhe serbëve.

Rashiq ka thënë në emisionin “Pressing”, se serbët dallojnë nga shqiptarët për nga frika ndaj ligjit.

Serbët, ka thënë Rashiq, frikësohen nga ligji më shumë sesa shqiptarët, dhe i druhen padive.

Ndërkaq, kosovarëve, sipas tij, s’u mërziten fort nëse shkelin ligjin apo jo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...