Fundi i qeverisë afër, qytetarët do të dalin masivisht në protesta, ja sondazhi - Bota Sot
Fundi i qeverisë afër, qytetarët do të dalin masivisht në protesta, ja sondazhi

Lajme

Fundi i qeverisë afër, qytetarët do të dalin masivisht në protesta, ja sondazhi

Nga: Bota sot Më: 12 prill 2019 Në ora: 12:09
Protesta e kaluar

Qytetarët e Kosovës, do t’i bashkangjiten masivisht protestave të Lëvizjes Vetëvendosje.

Kështu të paktën dihet nga një sondazh i realizuar nga faqja zyrtare e gazetës “Bota sot” në Facebook, ku në pyetjen “A do të merrni pjesë në protestën e Vetëvendosjes, kundër qeverisë”, nga rreth 3000 votues, 75% votuan që do të merrnin pjesë në protestë.

Image
Sondazhi i realizuar nga "Bota sot" në faqen e Facebook

Lëvizja Vetëvendosje pothuajse ka përmbyllur fushatën për ta matur “pulsin” e qytetarëve nga të gjitha protestat, dhe pritet që shumë shpejt ta jap edhe datën e protestave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...