Rrahim Pacolli nuk reagon për shkarkimin nga Gent Cakaj, merret me Katedralen Notre Dame - Bota Sot
Rrahim Pacolli nuk reagon për shkarkimin nga Gent Cakaj, merret me Katedralen Notre Dame

Lajme

Rrahim Pacolli nuk reagon për shkarkimin nga Gent Cakaj, merret me Katedralen Notre Dame

Më: 16 prill 2019 Në ora: 14:47
Rrahim Pacolli

Biznesmeni Rrahim Pacolli, nuk ka folur ende për shkarkimin nga pozita e Konsullit të Nderit të Shqipërisë në Kosovë, që ia ka bërë sot ministri për Evropën, Gent Cakaj.

Pacolli, para një ore ka shprehur ngushëllime për ngjarjen e djegies së Katedrales në Francë, për të cilën ka uruar që të rindërtohet sërish. Por, ai nuk ka reaguar ende për shkarkimin nga ministri për Evropën në qeverinë e Shqipërisë, Gent Cakaj.

“Djegia e Katedrales së Notre Dame është një tragjedi më vete për vetë faktin se është një monument historik shekullor. Uroj që të rindërtohet sa më parë ky simbol civilizimi e kulture dhe t’i kthehet lavdisë së mëparshme”, ka shkruar Pacolli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...