Drecun: Serbia do të këmbëngulë që Kosova të ndërpresë veprimte provokative - Bota Sot
Drecun: Serbia do të këmbëngulë që Kosova të ndërpresë veprimte provokative

Lajme

Drecun: Serbia do të këmbëngulë që Kosova të ndërpresë veprimte provokative

Më: 17 prill 2019 Në ora: 08:51
Milovan Drecun

Kryetari i të ashtuquajturit komision parlamentar për Kosovën, Milovan Drecun tha se Beogradi do të këmbëngulë që Prishtina të ndërpresë veprimet provokative të saj.

Drecun i tha Radio Televizionit të Serbisë se Prishtina “duhet të heqë Platformën dhe të shfuqizojë taksën”.

“Ajo duhet të ndalojë veprimet kërcënuese, si dhe duke ngritur armë për të bërë përparim në Berlin”, tha Drecun në një fjalim në takimin e ardhshëm të udhëheqjes politike të Kosovës dhe të Serbisë në Berlin.

Samiti i Ballkanit Perëndimor në kryeqendrën gjermane mbahet më 29 prill ku do të marrin pjesë presidenti dhe kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj, kreu i shtetit serb dhe kryeministrja, Aleksandar Vuçiq dhe Ana Bërnabiq dhe kryetari i Shqipërisë, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...