E shtuna e 22-të me protesta në Serbi, a po i vie fundi Vuçiqit? - Bota Sot
E shtuna e 22-të me protesta në Serbi, a po i vie fundi Vuçiqit?

Lajme

E shtuna e 22-të me protesta në Serbi, a po i vie fundi Vuçiqit?

Më: 4 maj 2019 Në ora: 17:50
Pamje nga protesta

Rrugët e Beogradit vazhdojnë të jenë të mbushura me protestues.

Edhe sot, për të 22-tën të shtunë me rradhazi, serbët kanë dalur në protesta kundër presidentit të tyre, Aleksander Vuçiq.

Nën moton “një në pesë milionë”, protestuesit po i përkujtojnë Vuçiqit premtimet e papërmbushura .

Jo rrallë herë në këto tubime është përmendur edhe Kosovë,  si dhe rasti i vrasjes së ish-liderit të SPD-së, Oliver Ivanoviq.

Turmës së mbledhur sot pritet t’i drejtohen gazetarë të ndryshëm, të cilët do të flasin kundër siç e quajnë ata “regjimit të Vuçiqit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...