Burri vret fqinjin pasi pa duke rrahur qenin

Lajme

Burri vret fqinjin pasi pa duke rrahur qenin

Më: 7 maj 2019 Në ora: 23:30
Ilustrim

Keqtrajtimi i një qeni në Kolorado të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, është bërë objekt i një vrasjeje.

Një person ka vrarë fqinjin e tij pasi e pa duke rrahur qenin e vet.

Michael Sadeghi debatoi gjatë me Dustin Schmidt për mënyrën se si trajtonte kafshën e tij shtëpiake.

Qeni “Bruno” ishte një përzierje gjermane që i përkiste të dashurës së Schmidt, thanë prokurorët.

Bruno ishte i lidhur me zinxhir dhe Schmidt e tërhiqtë zvarrë rreth gardhit kur e pa Michael.

Fillimisht Sadeghi i tha Schmidt: “Mos e prek qenin me dorë”.

Pas debatit ai e ka qëlluar 4 herë me armë zjarri.

33-vjeçari u akuzua për vrasje të shkallës së parë dhe u shpall fajtor nga në Gjykatën e Qarkut Adams County pas dy orësh diskutime.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat