Tre shqiptarët më të pasur sipas mediave serbe - Bota Sot
Tre shqiptarët më të pasur sipas mediave serbe

Lajme

Tre shqiptarët më të pasur sipas mediave serbe

Më: 20 maj 2019 Në ora: 21:28
Behgjet Pacolli, Harry Bajraktari dhe Florin Krasniqi

Behgjet Pacolli

Kjo vlen për shqiptarin më të pasur në botë. Miliona para u fituan nga ngritja e biznesit.
Gjithashtu nga rindërtimi i Kremlinit, ndërtimi i kryeqytetit të ri të Kazakistanit, Astana.

Image
Behgjet Pacolli

Ai u akuzua për dhënie ryshfeti ndaj Jelly.
Thaçi e quajti atë “trojan rus”
– Jam shumë krenar për kontributin tim modest për konsolidimin e shtetit të Kosovës. Në fakt, unë kam një përgjegjësi të lartë shtetërore dhe jam plotësisht i përqëndruar në sukseset e reja për Kosovën. Dhe jo vetëm mua, por të gjithë shqiptarët e Kosovës, serbët apo ndonjë person tjetër në Kosovë – tha Pacolli.

Harry Bajraktari

Agjent i pasurive të patundshme
Gruaja e tij është amerikania e parë me origjinë shqiptare që do të zgjidhet në Këshillin e Qytetit të Nju Jorkut
Themelues i Këshillit Kombëtar Shqiptaro Amerikan në Uashington dhe gazetës “Iliria”

Image
Harry Bajraktari

Sponsor i Bill Clinton dhe Hilary Clinton
I afërt me Eliot Engel,

Florin Krasniqi

Financues dhe themelues i UÇK-së

Image
Florin Krasniqi

Ai grumbulloi 30 milionë dollarë për armët e UÇK-së
Ish-kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje
Pronar i “Grupi i çelikut të Kosovës”
Zgjeroi biznesin në Mal të Zi, ku ka një hotel.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...