Kërkohet 1 muaj paraburgim për 19 të akuzuarit për kontrabandë - Bota Sot
Kërkohet 1 muaj paraburgim për 19 të akuzuarit për kontrabandë

Lajme

Kërkohet 1 muaj paraburgim për 19 të akuzuarit për kontrabandë

Më: 29 maj 2019 Në ora: 20:20
Foto para Gjykatës

Në ambientet e Gjykatës Themelore në Prishtinë para pak minutash ka përfunduar seanca dëgjimore për 19 policët e arrestuar dje në veriun e Mitrovicës. Seanca ka nisur në orën 13:00.

Burime të mediave brenda seancës bëjnë me dije se prokurori i rastit, Sylë Hoxha, para trupit gjykues ka kërkuar një muaj paraburgim për të gjithë të akuzuarit.

Propozimin e prokurorit special e kanë kundërshtuar të gjithë avokatët e 19 policëve.

Trupi gjykues vendimin për këta të fundit pritet ta shpallë nesër.

Ndërkohë që të gjithë të dyshuarit, pra 19 policët janë dërguar sërish në mbajtje.

Nesër pritet të dëgjohen edhe 8 persona që dje u arrestuan në veri e që janë të përfshirë në kontrabandë e krim të organizuar.

Nesër vazhdon seanca nga ora 9:00 edhe për 8 pjesëtarë të dyshuar për kontrabandë pasi qe ishin me mungesë të avokatëve dhe merret vendimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...