Amfilohije përplaset keq me Vuçiqin: Ai është tradhtar, do të lëshojë Kosovën - Bota Sot
Amfilohije përplaset keq me Vuçiqin: Ai është tradhtar, do të lëshojë Kosovën

Lajme

Amfilohije përplaset keq me Vuçiqin: Ai është tradhtar, do të lëshojë Kosovën

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 14:14
Metropoliti serb është përplasur keq me presidentin serb Aleksandar Vuçiç

Metropoliti serb është përplasur keq me presidentin serb Aleksandar Vuçiç gjatë mbledhjes së Asamblesë së Shenjtë të Kishës Ortodokse të Kishës Ortodokse Serbe, shkruan gazeta maleze ‘Vijesti’.

“Vuçiç është tradhtar. Me sjelljen dhe veprimet e tij ai tregon se do të lëshojë Kosovën. E thashë këtë, por nuk e kemi diskutuar, sepse ai nuk flet me mua ashtu. Ai flet ndryshe me mua”, tha Amfilohije.

Duke komentuar deklaratat e sekretarit të përgjithshëm të presidentit serb Nikola Selakoviç, i cili pohoi se nuk kishte konflikt, ai tha se Vuçiq dhe bashkëpunëtorët e tij flisnin ndryshe para publikiut dhe ndërsa ndryshe pas shpinës së publikut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat