Vesiq: Fitore e madhe e Vuçiqit mbi Kosovën, ja ku qëndron zgjidhja - Bota Sot
Vesiq: Fitore e madhe e Vuçiqit mbi Kosovën, ja ku qëndron zgjidhja

Lajme

Vesiq: Fitore e madhe e Vuçiqit mbi Kosovën, ja ku qëndron zgjidhja

Më: 17 qershor 2019 Në ora: 09:05
Goran Vesiq

Anëtari i Kryesisë së Partisë Përparimtare serbe njëherësh nënkryetar i bashkisë së Beogradit, Goran Vesiq, beson se zgjidhja e vetme e përhershme dhe e qëndrueshme për çështjen e Kosovës është marrëveshja historike e serbëve dhe shqiptarëve.

Ai beson se fitorja e madhe e presidentit Aleksandar Vuçiq është fakti që udhëheqësit më të rëndësishëm evropianë po merren me këtë çështje.

“Fakti që për zgjidhjen e çështjes së Kosovës po diskutohet në qendrat më të rëndësishme të pushtetit dhe që me të po merren me udhëheqësit më të rëndësishëm evropianë, Merkel dhe Macron, përfaqëson fitoren e madhe të presidentit tonë Vuçiq”, tha Vesiq në një për Blicin serb.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...