Vuçiq: Prishtina po na shantazhon sepse po e sheh që jemi duke u zhvilluar - Bota Sot
Vuçiq: Prishtina po na shantazhon sepse po e sheh që jemi duke u zhvilluar

Lajme

Vuçiq: Prishtina po na shantazhon sepse po e sheh që jemi duke u zhvilluar

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 12:10
Aleksandar Vuçiq

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq tha se i vjen keq për anulimin e Samitit të Parisit dhe theksoi se Prishtina e ka kuptuar që “ne jemi duk u ngutur për të bërë progres ekonomik”.

Vuçiq tha se Prishtina në një mënyrë po e shantazhon Beogradin për të mos arritur një zgjidhje.

“Ata vetëm kërkojnë njohje nga ne, por nuk ofrojnë asgjë, prandaj zgjidhja e çështjes së Kosovës shtyhet vetëm për të na ngadalësuar në zhvillim”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...