Trajkoviq: Ivanoviqin e vranë mafiozët – ata i udhëheq Radojçiqi dhe i mbron Vuçiqi - Bota Sot
Trajkoviq: Ivanoviqin e vranë mafiozët – ata i udhëheq Radojçiqi dhe i mbron Vuçiqi

Lajme

Trajkoviq: Ivanoviqin e vranë mafiozët – ata i udhëheq Radojçiqi dhe i mbron Vuçiqi

Më: 28 qershor 2019 Në ora: 23:14
Trajkoviq

Drejtoresha e Lëvizjes serbe Evropiane, Rada Trajkoviq, ka thënë se politikanin Oliver Ivanoviq e kanë vrarë mafiozët e veriut.

E pyetur në “Blicinterview me Astrit Gashin” rreth asaj nëse po ndihet e rrezikuar për shkak se është një konkurruese e denjë kundër Listës Serbe apo shkaku i akuzave të saj ndaj Vuçiqit për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq, ajo i ka pohuar të dy opsionet,

“Po edhe njëra edhe tjetra. Njëra është për shkak se Oliveri është vrarë, të gjithë serbët besojnë që ai është vrarë nga mafia e veriut. Të gjithë e dimë që integrimi i veriut të Kosovës është në zbatimin e mafisë së veriut, këtë e di edhe komuniteti ndërkombëtar e dinë edhe autoritet në Prishtinë se Radojçiqi është  pjesë e tyre. Ashtu siç të gjithë e dinë që vrasja e Oliver Ivanoviqit ka ardhur nga grupi kriminal i organizuar prej Radojçiqit”.

Sa i përket procesit të hetimit për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, ajo ka treguar se gjithmonë ka dashur të ketë një proces transparent në zbardhjen e rastit, por përsëri hedh akuza ndaj Vuçiqit për të cilin thotë se i mbron kriminelët.

“Unë e përkrahi një proces transparent, por mënoj që ai i cili e mbron më së shumti Radojçiqin është pikërisht Vuçiqi dhe këtë vazhdon ta bëjë edhe më tuje”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...