Shkarkimi i presidentit, Komisioni Hetimor vendos të pyesë edhe “Venecian” - Bota Sot
Shkarkimi i presidentit, Komisioni Hetimor vendos të pyesë edhe “Venecian”

Lajme

Shkarkimi i presidentit, Komisioni Hetimor vendos të pyesë edhe “Venecian”

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 15:14
Komisioni hetimor parlamentar

Me 9 vota pro Komisioni hetimor parlamentar për shkarkimin e presidentit miraton kërkesën e anëtares Klotilda Bushka për marrjen e një opinioni nga Komisioni Venecias për shkeljet kushtetuese të presidentit.

Më herët në mbledhje nënkryetari i komisionit demokrati Alban Zeneli kërkoi ekspertë të huaj. Edhe kjo kërkesë u miratua me konsensus.

Komisioni hetimor aprovoi planin paraprak të veprimit dhe rregulloren me 9 vota pro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...