40 ditë paraburgim për shtetasin gjerman që kërkohet nga Interpoli - Bota Sot
40 ditë paraburgim për shtetasin gjerman që kërkohet nga Interpoli

Lajme

40 ditë paraburgim për shtetasin gjerman që kërkohet nga Interpoli

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 16:26
Ilustrim

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar 40 ditë muaj paraburgim për S.T shtetas i Gjermanisë dhe Turqisë.

I njëjti dyshohet për kryerjen e veprës penale vjedhje dhe grabitje me armë dhe kërkohet nga autoritetet gjermane.

Gjykata ka aprovuar propozimin e prokurorit për caktimin e paraburgimit, sepse  po të gjendej i kërkuari në liri, i njëjti mund të ikë, të largohet nga vendbanimi i tij dhe do të jetë i pakapshëm nga organet e ndjekjes, pasi që i njëjti është shtetas i Republikës së Gjermanisë dhe Turqisë, e i cili kërkohet nga autoritetet e Republikës së Gjermanisë, për shkak të veprës penale Vjedhje dhe grabitje me armë seksioni 249 I, 223 I, 52 të Kodit Penal të Gjermanisë.

Andaj  caktimi i masës së paraburgimit është i domosdoshëm për sigurimin e prezencën së të kërkuarit në procedurë penale me qëllim të zhvillimit të suksesshëm të procedurës së ekstradimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...