Dhjetë rregullat e arta të sigurisë rrugore - Bota Sot
Dhjetë rregullat e arta të sigurisë rrugore

Lajme

Dhjetë rregullat e arta të sigurisë rrugore

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 09:31
Ilustrim

Policia e Kosovës përkrah dhe mbështet fushatën vetëdijësuese “10 Rregullat e Arta të Sigurisë Rrugore” e lansuar nga Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, respektivisht Departamenti Koordinues i Këshillit për Sigurinë e Komunikacionit Rrugor.

Sipas Policisë, kjo fushatë ka për qëllim sensibilizimin e pjesëmarrësve në trafikun rrugor lidhur me respektimin e rregullave kryesore të trafikut, uljen e numrit të aksidenteve, veçanërisht gjatë sezonit veror, kur edhe rritet numri i pjesëmarrësve në trafikun rrugor.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...