Edhe gazeta ruse shkruan për dorëheqjen e Haradinajt - Bota Sot
Edhe gazeta ruse shkruan për dorëheqjen e Haradinajt

Lajme

Edhe gazeta ruse shkruan për dorëheqjen e Haradinajt

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 18:48
Ramush Haradinaj

Gazeta ruse “Sputnik” ka shkruar për dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj.

Në shkrimin e saj ajo përmend se arsyeja e dorëheqjës së Haradinajt është se ai ka marr një ftesë për t’u paraqitur si i dyshuar në Gjykatën e Hagës.

Sipas “Sputnik” Haradinaj njoftimin e ka bërë nepërmjet një konference për media, pasi ai nuk mund t’i mbaj postin si i dyshuar.

Image

Tutje theksohet se Haradinaj akuzohet nga Haga për krime lufte. Shtetin e Kosovës kjo gazetë e quan territor të shkëputur nga Serbia, dhe një vend pjesërisht të njohur nga 102 vende të botës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat