Policia e Kosovës mban ushtrime bashkë me kolegët nga Shqipëria dhe Mali i Zi - Bota Sot
Policia e Kosovës mban ushtrime bashkë me kolegët nga Shqipëria dhe Mali i Zi

Lajme

Policia e Kosovës mban ushtrime bashkë me kolegët nga Shqipëria dhe Mali i Zi

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 21:55
Foto

Policia e Kosovës është duke mbajtur ushtrime të përbashkëta me kolegët e tyre nga Shqipëria dhe Mali i Zi në qytetin e Plavës.

Ushtrimet janë mbajtur nga dta 19 korrik dhe pritet të përfundojnë sot.

Fokusi i këtyre ushtrimeve në terren ishte luftimi i krimit ndërkufitar, ndërsa motoja ishte “Të shërbejmë përmes miqësisë”(Servi per amici).

“Qëllimi i këtyre ushtrimeve ishte që të rritej efiçienca  për parandalimin, gjetjen dhe goditjen e krimit, që mund të zhvillohet mes kufirit të këtyre tre shteteve që po marrin pjesë në këto ushtrime”, thuhet në deklaratën zyrtare të Policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...