Rrahman Paçarizi kërkon ndihmën e juristëve, “shkuam poshtë”! - Bota Sot
Rrahman Paçarizi kërkon ndihmën e juristëve, “shkuam poshtë”!

Lajme

Rrahman Paçarizi kërkon ndihmën e juristëve, “shkuam poshtë”!

Nga: N.Sh Më: 22 korrik 2019 Në ora: 13:22
Rrahman Paçarizi

Profesori universitar Rrahman Paçarizi, përmes një postimi në Facebook, ka kërkuar ndihmë nga juristët sa i përket Kushtetutës dhe ligjit për zgjedhjet.

Profesori thotë se, presidenti nuk mund të shpallë zgjedhje pa u shpërnda Kuvendi ose pa i konsumu përpjekjet për zgjedhjen e mandatarit të ri

“Me sa po e lexoj Kushtetutën dhe Ligjin për zgjedhjet, s'po me del kërkah që presidenti mund të shpallë zgjedhje pa u shpërnda Kuvendi ose pa i konsumu përpjekjet (2) për zgjedhjen e mandatarit të ri.

Ndiiiihme jurista se shkuem posht!”, shkruan profesori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat