O’Connell ua uron festën e Bajramit besimtarëve mysliman - Bota Sot
O’Connell ua uron festën e Bajramit besimtarëve mysliman

Lajme

O’Connell ua uron festën e Bajramit besimtarëve mysliman

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 19:26
Ruairi O’Connell

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka uruar besimtarët mysliman për festën e Kurban Bajramit.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, O’Connell ka shkruar se kjo festë le t’u sjellë shëndet, paqe dhe prosperitet juve dhe familjeve tuaja.

“Do të doja t’u uroj të gjithë Muslimanëve në Kosovë dhe më gjërë, gëzuar Kurban Bajramin (Eid al-Adha). Kjo festë le t’u sjellë shëndet, paqe dhe prosperitet juve dhe familjeve tuaja”, ka shkruar O’Connell.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...