E turpshme: Pas dasmës, shqiptarët i hedhin në bërllok flamujt kuq e zi - Bota Sot
E turpshme: Pas dasmës, shqiptarët i hedhin në bërllok flamujt kuq e zi

Lajme

E turpshme: Pas dasmës, shqiptarët i hedhin në bërllok flamujt kuq e zi

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 15:44
Pamje pas dasmës

Stina e verës sjell shumë dasma në vendet ku ka shqiptar dhe padyshim që edhe mund të cilësohet si sezoni dasmave.

Pjesë e dasmave shqiptare është flamuri kombëtar ‘kuq e zi’. Por për disa dasmor në Shkup, flamuri kombëtar duket se ka mbetur vetëm si dekor dhe asgjë më shumë.

Në një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale, shihet se si pas dasmës e kishin hedhur në plehra flamurin.

Kjo fotografi ka ngjallur shumë reagime dhe po kritikohen bërësit e kësaj vepre.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...