Ky është truproja i Kadri Veselit që e sulmoi gazetarin - Bota Sot
Ky është truproja i Kadri Veselit që e sulmoi gazetarin

Lajme

Ky është truproja i Kadri Veselit që e sulmoi gazetarin

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 12:32
Ky është truproja i Kadri Veselit që e sulmoi gazetarin

Ekipi i T7, gazetari Mirlind Behluli si dhe kameramani Raif Selimi, janë sulmuar fizikisht nga truprojat e kreut të Kuvendit Kadri Veselit, derisa po e kryenin detyrën e tyre të gazetarit.

Ekipi i T7 në momentin e sulmit kanë qenë duke e kryer punën e tyre të informimit si gazetar. Por ata me dhunë janë nxjerrë jashtë nga ana e truprojave.

Ky veprim ka ngjallë reagime të shumta të shoqërisë civile në Kosovë por edhe disa zyrtarëve të partive politike, kryesisht opozitare në vend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...