Gjuriq: E vetmja gjë në mendjen e Kosovës është kjo - Bota Sot
Gjuriq: E vetmja gjë në mendjen e Kosovës është kjo

Lajme

Gjuriq: E vetmja gjë në mendjen e Kosovës është kjo

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 08:57
Marko Gjuriq

Prishtina do të duhet të përmbushë angazhimet e saj, tha drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq.

Sipas tij, “e vetmja gjë në mendjen e Prishtinës është statusi dhe njohja nga Serbia, porse asgjë nga kjo nuk do të ndodhë”.

“Nuk do të ketë zgjidhje të lehtë dhe të qëndrueshme për çështjen e Kosovës. Kjo nuk do të na ndryshojë dhe çdo mbështetje për serbët në Kosovë do të jetë edhe më e fortë, “tha Gjuriq për Veçernje Novosti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...