Nenad Rashiq, kandidat për kryeministër të Kosovës - Bota Sot
Nenad Rashiq, kandidat për kryeministër të Kosovës

Lajme

Nenad Rashiq, kandidat për kryeministër të Kosovës

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 15:47
Nenad Rashiq

Nenad Rashiq do të jetë kandidat për kryeministër nga koalicioni “Sloboda” që në gjuhën shqipe do të thotë liria.

Kjo u bë e ditur përmes një komunikate për media nga ky koalicion.

Në komunikatë thuhet se Nenad Rashiq është kandidati më i duhur për t’u nominuar për kryeministër.

“Nenad Rashiq është shembulli i drejtë i një përfaqësuesi të vërtetë të serbëve të Kosovës, ai është një intelektual serb, inteligjent dhe i përkushtuar i cili që nga fillimi i marrjes me politikë, ka menjanuar dallimet si dhe ka rrënuar barrierat e mosmarrëveshjeve në mes te popujve te Kosoves”, thuhet në komunikatë.

Koalicioni -Sloboda- ( Liria) përbëhet nga përfaqësuesit e serbëve autentikë kosovar, të cilët kanë për qëllim forcimin e kapaciteteve institucionale dhe integrimin e tyre në shoqërinë Kosovare, për të siguruar demokracinë e plotë në bashkëjetesë me të gjithë popujt të cilët jetojnë në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...