Bërnabiq te Merkeli në Berlin më 18 shtator - Bota Sot
Bërnabiq te Merkeli në Berlin më 18 shtator

Lajme

Bërnabiq te Merkeli në Berlin më 18 shtator

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 16:01
Angela Merkel dhe Ana Brnabiq

Kancelarja gjermane Angela Merkel do ta pres në takim në Berlin kryeministren serbe, Ana Bërnabiq më 18 shtator.

Siç thuhet në planin e aktiviteteve në faqen e internetit të kancelares gjermane, temat kryesore të diskutimit do të jenë marrëdhëniet bilaterale, ekonomia dhe çështjet që lidhen me politikën e jashtme dhe evropiane raportojnë mediat serbe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...