Përurohet Gongu Botëror i Paqes në Kroaci - Bota Sot
Përurohet Gongu Botëror i Paqes në Kroaci

Lajme

Përurohet Gongu Botëror i Paqes në Kroaci

Nga: Rabit Sadiku Më: 22 shtator 2019 Në ora: 14:42
Komiteti Boteror i Paqes

Komiteti Boteror i Paqes i 202 vendeve te Botës me dt/ 21 Shtator, 2019 në Vukovar të Kroacisë në Ditën Botërore të Paqës ka bërë inagurimin e Gongut Botëror të Paqes.

Kroacia është shteti i 50 i botës që përfitoi kete simbol Paqeje. Në këtë Projekt Nderkombetar kishte pjesëmarrës nga e mbarë bota.

Përveç strukturave shtetërore dhe kulturore të Kroacisë prezent ishin edhe: Shkelqesia e tije: Dr Djuyoto Suntani President i WPC Franko Cetinich Vice President i WPC Dr Rabit Sadiku Deputy President i WPC Delegacioni i WPC Malajzi etj.

Image

Përgëzojmë Kroacinë me rastin e përurimit dhe vendosjen e Gongut Botëror të Paqës. Komiteti Botëror i Paqës në agjend ka Gjilanin dhe Beratin. Paqe për të gjithë! #worldpeacecommitteee #worldpeacegong

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...