Paralajmërimi i Daçiqit për zgjedhjet në Kosovë - Bota Sot
Paralajmërimi i Daçiqit për zgjedhjet në Kosovë

Lajme

Paralajmërimi i Daçiqit për zgjedhjet në Kosovë

Më: 30 shtator 2019 Në ora: 13:04
Ivica Daçiq

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq tha sot se autoritetet e Prishtinës po përpiqen në çdo mënyrë të mundshme për të parandaluar që Lista Serbe të fitojë zgjedhjet e ardhshme.

Kryediplomati serb tha se pret që kjo gjë të mos i pengojë që serbët të bashkohen, të dalin në zgjedhje dhe të votojnë për atë listë.

"Autoritetet në Prishtinë po përdorin çdo presion të mundshëm dhe ndalim administrativ, dhe njëra prej tyre është se kush ka të drejtën dhe mundësinë për të votuar", tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...