Çfarë thonë Rama dhe Batoni një ditë pas zgjedhjeve në Kosovë... - Bota Sot
Çfarë thonë Rama dhe Batoni një ditë pas zgjedhjeve në Kosovë...

Lajme

Çfarë thonë Rama dhe Batoni një ditë pas zgjedhjeve në Kosovë...

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 21:07
Foto ilustrim nga "Bota sot"

Një ditë pas zgjedhjeve në Kosovë, të cilat nxorën fitues Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen, në rrjetet sociale nuk reshtin fotot, të cilat ironizojnë kryeministrin Edi Rama dhe gazetarin Baton Haxhiu, të dy njerëz të afërt, politikisht dhe jo vetëm me Hashim Thaçin dhe PDK-në, partia që pas shumë vitesh në pushtet, doli në opozitë.

Kujtojmë se, disa javë më parë, Haxhiu kishte vënë një bast publik teksa shprehej se, "nëse PDK nuk fiton, e mbyll televizionin".

A do ta mbajë premtimin? Kjo mbetet për tu parë, por memet tallëse dhe ironizuese në rrjetet sociale sapo kanë filluar...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...