GIZ dhe Fondacioni Jahjaga organizojnë diskutim për qasjen e grave në drejtësi - Bota Sot
GIZ dhe Fondacioni Jahjaga organizojnë diskutim për qasjen e grave në drejtësi

Lajme

GIZ dhe Fondacioni Jahjaga organizojnë diskutim për qasjen e grave në drejtësi

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 07:33
Foto ilustrim

Sot mbahet paneli i diskutimit “Drejt garantimit të qasjes së barabartë të grave në drejtësi”.

Ky aktivitet panel nga GIZ-i gjerman dhe Fondacioni Jahjaga.

Ngjarja do të mbahet në Kino Armata në ora 10:00.

Hapja e ngjarjes do të bëhet nga Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt dhe ish-presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga.

Pas hapjes do të mbahet një panel diskutimi me katër njohës të fushës për të diskutuar qasjen e grave në drejtësi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...