Mesazhi i luftëtarit: Motër me siguri do vritem, mu kanë vra shumë shokë! Nuk kemi asnjë plumb! Na tradhtuan! - Bota Sot
Mesazhi i luftëtarit: Motër me siguri do vritem, mu kanë vra shumë shokë! Nuk kemi asnjë plumb! Na tradhtuan!

Lajme

Mesazhi i luftëtarit: Motër me siguri do vritem, mu kanë vra shumë shokë! Nuk kemi asnjë plumb! Na tradhtuan!

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 17:28
Grupi i Kumanovës

Është trishtues dhe rrëqethës rrëfimi i fundit nëpërmjet telefonit i njërit prej luftëtarëve që me siguri ka mbetur i vrarë në luftimet në Kumanovë. Biseda rrëqethëse këputet pas pak, asnjë shenjë më dhe asnjë gjurmë... vetëm të shtënat e fundit dëgjohen. Ai i lë amanet motrës ngushëllimin për nënën.
“Me siguri do të vritemi! Nuk na ka mbetur asnjë plumb, mu kanë vrarë shumë shokë, po të kishim municion akoma do luftonim, ... edhe këtë vend të trimave do ta mbushnim me varre të tyre. Na tradhtuan motër, por mos më qani e kemi pagur veten.
Mos e le nanën të mërzitet së baba është ma i fortë”.
Dhe këtu merr fund gjithçka, ndihen të shtënat!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat