Flet vëllau i viktimës në Lipjan, tregon si ndodhi konfrontimi - Bota Sot
Flet vëllau i viktimës në Lipjan, tregon si ndodhi konfrontimi

Lajme

Flet vëllau i viktimës në Lipjan, tregon si ndodhi konfrontimi

Më: 6 maj 2020 Në ora: 13:47
Naim Seferi

Sot rreth orës 07:30 ka ndodhur një vrasje në rrugën Prishtinë-Ferizaj.

A.S nuk ka mundur të iu bëjë ballë plagëve.

Se si ka ndodhur ngjarja, ka folur Naim Seferi, i cili është vëllau i viktimës.

Seferi tha se ngjarja ndodhi për shkak të transportit.

“Ngjarja nuk ka ndodhur për ndonjë arsye. Ne nuk kemi pasur konflikte të ma hershme. Për një kombi është bërë fjalë. Ai e ka vrarë pas shpinës. Nuk ka pasur konflikte më herët. Vëllau e ka marrë në punë se aty ku ai ka punuar ka qenë paga më e ultë. Por si thonë buka e jote të vret”.

”Ne kemi qenë 20 persona. Shefi i ka thanë shko merri deri në Glladncw. Ai nuk ka ardh edhe aty ka ardhë konflikti. Edhe e ka vrarë pas shpinës. Tash hetuesia e ka në dorë. Ai i ka lënë tetë fëmijë dhe bashkëshortwn. Familja e tij jetojnë me ndihmë sociale”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat