​Oficeri korrektues kapet në flagrancë duke futur në qeli gjëra të dyshimta - Bota Sot
​Oficeri korrektues kapet në flagrancë duke futur në qeli gjëra të dyshimta

Lajme

​Oficeri korrektues kapet në flagrancë duke futur në qeli gjëra të dyshimta

Më: 26 qershor 2020 Në ora: 07:46
Ilustrim

Një oficer i Qendrës së Paraburgimit në Prishtinë është arrestuar mbrëmë pasi gjatë monitorimit të kamerave është vërejtur se pa autorizimin e lejuar, në mënyrë jo të rregullt, i është afruar qelisë 07 të krahut A/2 dhe pasi ka biseduar përmes derës së mbyllur me të paraburgosurit e kësaj dhome, i njëjti është përulur dhe përmes fundit të derës ka futur gjera të dyshimta në dhomë.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i oficerëve korrektues, të cilët pas lokalizimit të oficerit të dyshuar dhe organizimit të bastisjes së dhomës, kanë arritur të gjejnë mjete të dyshimta.

Lidhur me rastin menjëherë janë njoftuar policia, të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes, i dyshuari është arrestuar dhe është shoqëruar në stacion për intervistim.

Shërbimi Korrektues i Kosovës thotë se është i fokusuar në luftimin e dukurive negative, ku hyjnë luftimi i kontrabandës dhe substancave narkotike, keqpërdorimi i pozitës zyrtare dhe korrupsionit, dhe nuk do të lejoi në asnjë mënyrë rrezikim e institucioneve korrektuese me veprime të tilla.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat