Moment i sikletshëm, demi e sulmon fuqishëm toreadorin në...

Lajme

Moment i sikletshëm, demi e sulmon fuqishëm toreadorin në...

Më: 7 gusht 2020 Në ora: 19:30
Sapo nisi "vallëzimin" me demin, duke i tërhequr vëmendjen me copën e kuqe në dorë, demi reagoi dhe në vend të copës iu vërsul Eneriques.

Spanja i është rikthyer sërish sportit me dema pas pushimit nga Covid-19. 

Por një prej toreadorëve ka pësuar një incident aspak të këndshëm. 

Sapo nisi "vallëzimin" me demin, duke i tërhequr vëmendjen me copën e kuqe në dorë, demi reagoi dhe në vend të copës iu vërsul Eneriques.

Si pasojë, toreadori fluturoi disa metra në ajër, por për t’i shpëtuar një lëndimi akoma dhe më të rëndë, pasi ra në tokë, u shtir sikur kishte vdekur.

Ky veprim i shpëtoi jetën, por sulmi ishte aq i rëndë, sa që burri përfundoi me disa brinjë të thyera dhe lëndime të tjera në turp.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat