Publikohen pamjet: Serbia duke transportuar armë ilegalisht për në Lindjen e Mesme

Lajme

Publikohen pamjet: Serbia duke transportuar armë ilegalisht për në Lindjen e Mesme

Nga: D.RR Më: 9 gusht 2020 Në ora: 22:57
Publikohen pamjet: Serbia duke transportuar armë ilegalisht për në Lindjen e Mesme

Kryetari i Republikanëve të Kosovës, Faton Kurti në një postim në Facebook ka publikuar disa fotografi, për të cilat thotë se shihet transportimi i armëve në mënyrë ilegale nga Serbia, me destinacion Lindjen e Mesme.

Ai ka shkruar se qeveria e Vuçiqit është eksportuesi më i madh i armatimit ilegal në botë.

Postimi i tij i plotë:

SHTETI SERB NJË “ELDORADO” MES KONTRABANDËS SË ARMËVE DHE DROGËS!

Serbia / qeveria e Vuqicit, është eksportuesi më i madh i ARMATIMIT ILEGAL në Botë.

Në këto foto shihet kjartë transporti i ARMATIMIT ILEGAL nga Beogradi me destinacion Lindjen e Mesme!!!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat