IKSHKP del kundër organizimeve të Mozzik: Virusi vret - Bota Sot
IKSHKP del kundër organizimeve të Mozzik: Virusi vret

Lajme

IKSHKP del kundër organizimeve të Mozzik: Virusi vret

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 11:17
Tubimi i Mozzik

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka reaguar pas tubimit të Mozzikut në Mitrovicë, ku u grumbulluan një numër i madh i të rinjëve, shumica e të cilëve nuk kishin maska dhe nuk e respektonin distancën fizike.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, IKSHP’ja ka bërë thirrje që të mos bëhen tubime të tilla.

IKSHPK ka publikuar edhe një fotografi ku shihet grumbulli i qytetarëve.

“Jo tubime! Virusi vret!”, thuhet në postimin e Institutit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat