Vdes artisti Gurakuq Dobruna – Kuqi

Lajme

Vdes artisti Gurakuq Dobruna – Kuqi

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 21:10
Artisti Gurakuq Dobruna – Kuqi

Artisti Gurakuq Dobruna – Kuqi, ka vdekur sonte pasi ishte shtrirë në spital tash e gjashtë ditë dhe ishte në gjendje kritike.

Dobruna pati një sulm të papritur në tru para gjashtë ditëve, rrejdhimisht nuk ka arritur të rikuperohet.

Lajmin e ka konfirmuar Rilind Gërvalla përmes një shkrimi në Facebook.

Gërvalla i shprehu ngushëllime familjes së Dobrunës dhe në shkrimin e tij kujtoi mardhënjen shoqërore që kishin patur këta të dy.

Kujtojmë se artsti Dobruna gjithashtu ishte edhe themelues i gazetës Lirindja.  

Më poshtë gjeni shkrimin e plotë:

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat