Gashi i PDK-së i reagon ashpër këtij analisti, ja çka shkruan për të

Lajme

Gashi i PDK-së i reagon ashpër këtij analisti, ja çka shkruan për të

Nga: N.Sh Më: 25 nëntor 2020 Në ora: 18:33
lir Gashi

lir Gashi nga PDK ka reaguar ndaj profesorit Vigan Qorrolli, duke ia nxjerr të palarat në shesh.

Pas një reagimi që ky i fundit ka bërë në rrjetin social në Facebook, duke e kujtuar se si presidenti Thaçi ishte bërë president me tregti votash dhe pazare të pista, Gashi ka shkruar se Vigani i avansimeve, është i fundit që mund të flas për Presidentin Thaçi dhe s'mundet të përbalt slloganin Liria KA Emër! 

Gashi shkruan se ai është i zhytur deri në fyt me keqpërdorime e vjedhje të ulëta për të ardhur këtu ku je, pa asnjë meritë.

Ai i thotë Qorrolit se e kanë kapur duke vjedhur në testin e jurispofencës dhe e kanë nxjerrë jashtë.

Sipa tij, ai i ka falsifikuar dokumentet për tu katapultuar në konkursin pë anëtar të Gjykatës Kushtetuese.

Postimi i plotë:

Vigani i avansimeve, është i fundit që mund të flas për Presidentin Thaçi dhe s'mundet të përbalt slloganin Liria KA Emër!

Vigan Qorolli qysh ke ftyrë me fol ti për avancime e lidhje politike kur je i zhytur deri në fyt me keqpërdorime e vjedhje të ulëta për të ardhur këtu ku je, pa asnjë meritë.

Ti Vigan je zënë duke vjedhë në testin e jurispodencës dhe je nxjerr jashtë nga testi si një student i lodhur.

Ti Vigan ke falsifikuar dokumente për tu katapultuar në konkursin pë anëtar të Gjykatës Kushtetuese dhe ju ke jargitë deputetëve të PDK, LDK e VV me të votu.

Babai yt është bërë Noter në Ferizaj me lidhje nepotike direkt prej teje sa ke qenë këshilltar politik në Ministri të Drejtësisë

Doktoraturën e ke kry me meditje të Ministrisë së Drejtësisë.

Kaq për fillim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat