Foto të rralla historike të Ibrahim Rugovës në Uashington

Lajme

Foto të rralla historike të Ibrahim Rugovës në Uashington

Nga: D.RR Më: 7 shkurt 2021 Në ora: 21:33
Foto të rralla historike të Ibrahim Rugovës në Uashington

Publicisti i njohur, Frank Shkreli, ka dërguar në redaksinë e Bota sot foto ekskluzive të Ibrahim Rugovës në Washington, foto të bëra në tetor të vitit 1989.

Në këto fotografi, Rugova shihet në qytetin e Washingtonit dhe në shtëpinë e Frank Shkrelit në Falls Church, të shtetit Virginia.

Kjo ishte vizita e parë e Rugovës në Amerikë, por jo edhe e fundit.

Image
Frank Shkreli me Dr. Ibrahim Rugovën dhe Dr. Engjëll Sedaj në Washington, Tetor 1989.
Image
Në shtëpinë e autorit në Falls Church, Virginia, jo larg Uashingtonit me Dr. Ibrahim Rugovën, Dr. Ëngjëll Sedajn dhe Simon Simolacajn -- Tetor, 1989.
Image
Në një moment miqësor me vizitorët e nderuar nga Kosova në Washington, 1989.
 
Fotot nga: Frank Shkreli.
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat