Tërmet në kufirin turko-grek, lëkundjet ndihen edhe në Kosovë

Lajme

Tërmet në kufirin turko-grek, lëkundjet ndihen edhe në Kosovë

Më: 13 prill 2021 Në ora: 22:49
Foto ilustrim

Një tërmet ka goditur kufirin mes shtetit turk dhe grek.

Lëkundjet janë ndjerë si pasojë e një tërmeti me magnitudë 4.8 në Dodecanese.

Gjithashtu dridhjet e tokës janë ndier edhe në Kosovë, raporton EMSC.

Deri më tani nuk është raportuar për lëndime ose edhe për dëme të materialeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat