Kush është modelja nga Londra që po thotë se është vajza e Daçiqit? Flet ky i fundit

Lajme

Kush është modelja nga Londra që po thotë se është vajza e Daçiqit? Flet ky i fundit

Më: 21 prill 2021 Në ora: 15:26
Ivica Daçiq

Adresa e postës elektronike të Kuvendit të Serbisë mori një mesazh nga një Sonja nga Londra, e cila pretendon se Ivica Daçiq është babai i saj. Në letër, ajo i kërkon Daçiqit që ta njohë atë dhe vëllain e saj si fëmijë të tij, por edhe të paguajë ushqim për ta.

Në programin e mëngjesit, Ivica Daçiq nuk e fshehu sa u befasua nga letra që mori nga Londra, një vajzë që pretendon se ai është babai i saj dhe vëllait të saj, dhe se ai i mori ato në martesën e tij të parë me nënën e tyre, nga i cili, siç pretendon vajza, ai nuk u divorcua kurrë!

“Nuk di për këtë histori...”, tha i befasuar Daçiq.

“I dashur Z. Daçiq, unë jam Sonja, vajza juaj nga martesa juaj e parë. Ju lutem pranoni që unë dhe vëllai im jemi fëmijët tuaj ose do t'ju gjykoj për hidhërimin që më keni bërë mua dhe vëllait tim duke gënjyer gjatë gjithë këtyre viteve. Nuk më intereson kush je me tani dhe çfarë bën, por ti je përgjegjës që të kujdesesh për mua dhe vëllain tim dhe unë do të kërkoj që të na paguash ushqim, gjithashtu dëmshpërblim për nënën time e cila qau për 20 vjet sepse e ke lënë dhe ju nuk jeni divorcuar”.

“Ju jeni përgjegjës të kujdeseni për ne dhe nuk mund të na hiqni dorë, dhe nëse ekziston një ligj i tillë që dikush mund të heqë dorë nga fëmijët dhe gratë e tyre, atëherë unë do të anuloj një ligj të tillë duke hyrë në lojën politike në krye të Komunist Partia e Botës. Kaq për tani. Telefononi vëllain tim dhe nënën time dhe kërkoj falje prej tyre ju lutem bukur. Sonja, vajza juaj që nuk e meritonte diçka të tillë - përfundoi ajo”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat