“Merkel uroi Shqipërinë të jetë lidere e Ballkanit, por Edi Rama ndërroi kursin”/ Kush po kërkon burgosjen e tij? Ja çka do t’i bëjë SHBA!

Lajme

“Merkel uroi Shqipërinë të jetë lidere e Ballkanit, por Edi Rama ndërroi kursin”/ Kush po kërkon burgosjen e tij? Ja çka do t’i bëjë SHBA!

Nga: N.Sh Më: 29 korrik 2021 Në ora: 22:26
Edi Rama

Pas takimit që u mbajt sot në Shkup, ndërmjet kryeministrit shqiptar Edi Ramës, presidentit serb, Aleksandër Vuçiq dhe Zoran Zaevit nga Maqedonia, kanë vërshuar reagimet kundër kryeministrit të Shqipërisë.

Reagim të ashpër kundër tij, ka bërë edhe veprimtari i LDK-së, Halil Geci, i cili po kërkon edhe burgosjen e tij.

Geci përmes një postimi në Facebook, thotë se Rama është tradhtari i shekullit.

Sipas tij, Shqipërinë e uroi Evropa dhe Angela Merkel që të bëhet lidere në Ballkan, por Rama e ndërroi kursin.

Ai thotë se yryshin e Ramës e ndal vetëm Amerika sikurse që e ndaloi edhe Hashim Thaçin.

Postimi i plotë:

Tradhtari i shekullit

Tradhtari i shekullit Edi Kristaqi që nga gjeneza tradhtar si nga i ati i tij, dhe ekipi i bllokmenëve të tij, kanë treguar antishqiptarizmin ekstreme sikur të ishin të bijtë e Rankoviqit

Turrin këtij tradhtari dhe tradhtarëve të Kosovës mundë të ia ndalon vetëm Amerika, ashtu siç e ndaloi Polarin e Brojës duke e dërguar te kungji i Hitlerit.

Yryshi i Edit si qenë i çartur për ti ndarë Serbisë tokë Kosove, dhe për ta bërë Serbinë lidere në rajon duke tentuar ta fus ekonominë Serbe dhe interesin Rusë në trojet e shqipes, si dhe lirimin e saj për dalje në det, përmes minishingenit tregon se shqiptaret janë vdekur, se po të ishin gjallë ky moti do kish përfunduar... ose me pranga në burgun e Spaçit e i dënuar me dënim të përjetshëm.

Evropianet dhe vet Merkel i uroi Shqipërisë të jetë lidere e Ballkanit, dhe Ram Kristačin lider diktues dhe te pa kontestueshëm për Ballkanin, por i shituri i atdheut e ndërroi kursin dhe nga lakmia e dollarëve, por jo veç e dollarëve por edhe lakmia që të mbes në pushtet kanë marrur mësim nga e kaluara e baballarëve të tyre si dikur

Ahmet Zogu & Nikola Pašič

Enver Hoxha & Dušan Mugoša

Edi Rama & Aleksandar Vučić

Ngase grupin e këtyre tradhtarëve si në Kosovë ashtu edhe në Shqipëri në pushtet i ka mbajtur Serbia.

Amerika është e vetme ajo që do ua tregoi vendin e senin këtyre tradhtarëve të atdheut....!

Bojkotimi i takimit në Shkup nga Kosova, Mali i zi Bosnja, tregon se minishingeni si ndikim Rus që po tenton të jetësohet nga Kristaqi e Vučiči me palaçon Zaevin po ju minohet, jo veç nga këto shtete por edhe nga vetë Amerika....!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat