Vuqiq sot mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare - Bota Sot
Vuqiq sot mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Lajme

Vuqiq sot mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Më: 4 gusht 2018 Në ora: 07:26
Aleksandër Vuçiq

Mbledhja e këshillit për Siguri Kombëtar ee ftuar nga presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq do të mbahet në orën 8.

Presidenti serb e ka ftuar këtë mbledhje për shkak të situatës në Kosovë.

Sipas mediave të Serbisë në mbledhje do të bisedohet se si do të mbrohen interesat dhe populli në Kosovë.

Sipas një njoftimi të kabinetit të presidentit, e që transmetohet nga mediat në Serbi, Vuëiq në orën 121 do të takohet edhe me patriarkun e Kishës serbe, Irinej.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...