Përfundon takimi i Këshillit të Sigurisë në Beograd, flet Gjuriq - Bota Sot
Përfundon takimi i Këshillit të Sigurisë në Beograd, flet Gjuriq

Lajme

Përfundon takimi i Këshillit të Sigurisë në Beograd, flet Gjuriq

Më: 4 gusht 2018 Në ora: 10:46
Marko Gjuriq

Është turp i madh që duke iu falënderuar politikanëve të papërgjegjshëm dhe dezinformatave të tyre sot në Serbi flasim për sigurinë e serbëve në Kosovë.

Kështu ka thënë Marko Gjuriq, drejtor i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë.

Pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare e cila është thirrur për në orën 8 të mëngjesit nga presidenti Aleksandër Vuçiq, Gjuriq tha se serbët e Kosovës do ta dëgjojnë apelin e presidentit Vuçiq dhe nuk do t’i përgjigjen asnjë provokimi.

Vuçiq dje u ka dërguar serbëve të Kosovës një letër të hapur me anë të së cilës u ka kërkuar që të rrinë të qetë dhe siç ka thënë ai “mos të bëjnë trazira”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...