Kjo është arsyeja për të cilën mund të jetë anuluar takimi Thaçi-Vuçiq - Bota Sot
Kjo është arsyeja për të cilën mund të jetë anuluar takimi Thaçi-Vuçiq

Lajme

Kjo është arsyeja për të cilën mund të jetë anuluar takimi Thaçi-Vuçiq

Më: 7 shtator 2018 Në ora: 12:09
Marko Gjuriq

Shefi i të ashtuquajturës ‘Zyra për Kosovën’ në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka publikuar një email të cilin e ka pranuar nga autoritetet e Republikës së Kosovës, ku thuhet se presidentit të Serbisë nuk i lejohet vizita në Liqenin e Ujmanit.

Në përshkrimin e fotografisë të cilën e ka publikuar Gjuriq në llogarinë e tij, thuhet se kjo është një provë që Thaçi po gënjen.

“Një provë që Thaçi po gënjen. Ndalesë e qartë nga Prishtina për ta vizituar liqenin e Ujmanit, rindërtimi i të cilit është bërë plotësisht nga qeveria e Serbisë”, ka shkruar Gjuriq.

Kjo deklaratë e tij vjen menjëherë pas lajmit se takimi ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel është anuluar.

Kjo ndalesë që i është bërë Vuçiqit për ta vizituar liqenin e Ujmanit, mund të jetë edhe arsyeja kryesore psë është anuluar takimi ndërmjet dy liderëve në Bruksel.

Ndërkohë ende nuk ka asnjë deklaratë zyrtare nga Brukseli rreth anulimit të takimit ndërjmet Thaçit dhe Vuçiqit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...