Vulin: Vizita e sotme në Kosovë, fitore e madhe për Vuçiqin - Bota Sot
Vulin: Vizita e sotme në Kosovë, fitore e madhe për Vuçiqin

Lajme

Vulin: Vizita e sotme në Kosovë, fitore e madhe për Vuçiqin

Më: 8 shtator 2018 Në ora: 09:52
Vuçiq dhe Vulin

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandër Vulin, ka thënë se vizita në Republikën e Kosovës është një fitore e madhe për Aleksander Vuçiqin.

Këto deklarime Vulin i ka bërë në një emision të mëngjesit në televizionin publik serb në prag të vizitës së presidentit serb në Republikën e Kosovës.

“ Vuçiqi është një burrë trim që gjithmonë injoron atë që quhet rrezik dhe kërcënim personal, kështu ka vepruar edhe në këtë rast”, ka thënë Vulin.

Kjo vizitë e Vuçiq në veriu e Kosovës do të ndodh pas dështimit të djeshëm të takimit të tij ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel.

Shkak i anulimit të takimit mësohet të jetë ndalesa që autoritetet kosovare i kanë bërë presidentit serb për ta vizituar Liqenin e Ujmanit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat