Me pasaportën e kujt e kishte kaluar Thaçi kufirin e Shqipërisë gjatë kohës së luftës - Bota Sot
Me pasaportën e kujt e kishte kaluar Thaçi kufirin e Shqipërisë gjatë kohës së luftës

Lajme

Me pasaportën e kujt e kishte kaluar Thaçi kufirin e Shqipërisë gjatë kohës së luftës

Më: 9 shtator 2018 Në ora: 07:08
Hashim Thaçi

Ish ministri i mbrojtjes së Shqipërisë në vitet 1997-1998, Sabit Brokaj, ka treguar në një dokumentar se Hashim Thaçi ishte i kërkuar në Shqipëri për t’u arrestuar, mirëpo Brokaj zbulon se Thaçi kishte kaluar kufirin me një dokument të studentit të tij, Berat Lena.

“Hashim Thaçi ishte i kërkuar në Shqipëri gjatë asaj kohe dhe për të kaluar kufirin ka përdorur diplomën e një studenti tim, që quhej Berat Lena. Ai bënte manovrime gjatë gjithë kohës”, ka thënë Brokaj, përcjell “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...