Rrëfimi i gjermanit: Si erdha në luftën e Kosovës - Promo e librit "Frymë lufte" - Bota Sot
Rrëfimi i gjermanit: Si erdha në luftën e Kosovës - Promo e librit "Frymë lufte"

Lajme

Rrëfimi i gjermanit: Si erdha në luftën e Kosovës - Promo e librit "Frymë lufte"

Më: 4 tetor 2018 Në ora: 21:20
Rrëfimi i gjermanit

“Frymë lufte” na fton në një turne që fillon në një ditë të nxehtë verore në Mostar, Bosnje dhe Hercegovinë në kulmin e luftës së Bosnjës dhe mbaron në një luginë të vogël në Kosovë kur forcat serbe fillojnë tërheqjen e tyre.

Në mes të faqeve mësojmë, jo vetëm për luftimet që ndodhën, por për atë që ndoshta edhe më interesante, për personat e ndryshëm të përfshirë, shpresat dhe shqetësimet e tyre: civilë, refugjatë, fëmijë, gazetarë, kriminelë dhe nganjëherë njerëz të çmendur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat